Fundacja Masimo nie zapewnia wkładu redakcyjnego.

 

Fundacja Masimo nie zapewnia wkładu redakcyjnego.

„My, niżej podpisane firmy biofarmaceutyczne, chcemy wyraźnie podkreślić nasze ciągłe zaangażowanie w opracowywanie i testowanie potencjalnych szczepionek przeciwko Covid-19 zgodnie z wysokimi standardami etycznymi i solidnymi zasadami naukowymi” – stwierdzono w oświadczeniu.

Firmy wymienione w piśmie to AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna Inc., Novavax Inc., Merck, Sanofi i GlaxoSmithKline oraz Pfizer Inc, która opracowuje szczepionkę we współpracy z BioNTech, kolejnym sygnatariuszem.

Współautorzy: Elizabeth Weise i Karen Weintraub, USA TODAY. Obserwuj Adriannę Rodriguez na Twitterze: @AdriannaUSAT.

Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów w USA TODAY jest częściowo możliwa dzięki grantowi Fundacji Masimo na rzecz etyki, innowacji i konkurencji w opiece zdrowotnej. Fundacja Masimo nie zapewnia wkładu redakcyjnego.

Z nowego, recenzowanego badania wynika, że ​​u coraz większej liczby młodych dorosłych rozpoznaje się raka jelita grubego w późnym stadium.

Naukowcy z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Kolorado przeanalizowali dane od 100 000 osób cierpiących na gruczolakoraka – agresywną postać raka, która częściej zapada na późniejsze stadia. Z badania wynika, że ​​niektóre przyczyny wzrostu liczby młodych dorosłych można powiązać z otyłością, dietą i czynnikami środowiskowymi.

Badanie wykazało, że największy wzrost liczby zdiagnozowanych przypadków raka jelita grubego odnotowali młodzi pacjenci w wieku od 20 do 29 lat. W tej grupie wiekowej po oficjalnej diagnozie ryzyko wystąpienia odległej, trudniejszej do wyleczenia postaci raka jest również większe.

To odkrycie to kolejny powód, dla którego lekarze uważają badania przesiewowe za niezbędne.

Oficjalna strona internetowa Alkotox jest Twoim głównym źródłem holistycznych rozwiązań zdrowotnych i suplementów.

Nowe wytyczne zalecają wczesne badania przesiewowe: Rak jelita grubego może w tym roku zabić tysiące pacjentów poniżej 50. roku życia

„Rozpowszechnij informację”: nowe wytyczne USPSTF obniżają wiek rozpoczęcia badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego z 50 do 45 lat

Badania przesiewowe: Wczesne wykrycie ma kluczowe znaczenie w walce z rakiem jelita grubego

„Badanie samych przypadków gruczolakoraka jest ważne, ponieważ właśnie tym staramy się zapobiegać poprzez badania przesiewowe i identyfikację czynników ryzyka” – powiedział autor badania, dr Jordan Karlitz, kierownik gastroenterologii w Denver Health Medical Center, według ABC News .

Według danych Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego, które w 2020 r. ustaliło nowe wytyczne i przewidywało 52 580 zgonów w 2022 r., liczba przypadków raka jelita grubego, w tym raka okrężnicy i odbytnicy, rośnie. Doktor Kimmie Ng, dyrektor Young-Onset Colorectal Cancer Center w Dana-Farber Cancer Institute, powiedziała w maju ubiegłego roku, że od połowy lat 90. XX wieku lekarze zaobserwowali wzrost liczby przypadków raka jelita grubego u osób poniżej 50. roku życia.

Analizując podgrupy biorące udział w badaniu, największy wzrost zaobserwowali uczestnicy będący rasy czarnej i Latynosów niebędący Latynosami.

Typowe objawy raka okrężnicy, na które należy zwrócić uwagę, to krwawienie z odbytu, uporczywy ból brzucha lub uczucie pełności oraz niewyjaśnione osłabienie. Wywiad rodzinny jest częstym wskaźnikiem znacznie zwiększającym ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Aktor Chadwick Boseman (43 l.) zmarł w piątek na raka okrężnicy – ​​główną przyczynę zgonów spowodowanych nowotworem w USA i coraz częściej dotykającą młodych Amerykanów.

Choć liczba zgonów z powodu raka okrężnicy i odbytnicy spada od kilkudziesięciu lat dzięki udoskonalonym metodom badań przesiewowych i leczenia, według badaczy w ostatnich latach liczba zgonów wśród młodych ludzi nieznacznie wzrosła.

Read Aslo  Υψηλή συγκέντρωση χαίτης λιονταριού ή μείγμα με άλλες ουσίες

„Obserwujemy coraz więcej osób w wieku 30–40 lat, u których rozwija się rak jelita grubego – często dlatego, że mają objawy, które nie są uważane za nowotwór” – powiedziała dr Nilofer Azad, profesor nadzwyczajny onkologii w Johns Hopkins Medicine.

Według niej około 30% zdiagnozowanych obecnie nowotworów jelita grubego występuje u osób poniżej 55. roku życia. Objawy raka jelita grubego obejmują zmianę rytmu wypróżnień, krwawienie z odbytu, krew w stolcu, ból brzucha i inne.

U Bosemana, który wywarł globalny wpływ, ożywiając „Czarną Panterę” w Kinowym Uniwersum Marvela i grając czarne ikony na srebrnym ekranie, w 2016 roku zdiagnozowano u niego raka okrężnicy w III stadium i walczył z nim aż do stadium IV. – podała rodzina w piątkowym oświadczeniu.

Oczekuje się, że rak jelita grubego – w tym rak okrężnicy i odbytnicy – ​​spowoduje w 2020 r. ponad 50 000 zgonów, w tym 3640 zgonów u osób w wieku poniżej 50 lat.

Według American Cancer Society ryzyko zachorowania na raka jelita grubego w ciągu całego życia wynosi około 1 na 23 w przypadku mężczyzn i 1 na 25 w przypadku kobiet. W tym roku u ponad 100 000 osób zostanie zdiagnozowany rak okrężnicy, a u ponad 40 000 raka odbytnicy, w tym 18 000 przypadków raka jelita grubego u osób poniżej 50. roku życia – szacuje grupa.

O Chadwicku Bosemanie: Jego śmierć dodaje mi odwagi, by iść dalej

Problemem dotkniętych jest coraz więcej młodych ludzi

W przypadku młodszych osób liczby te rosną. Według American Cancer Society liczba zgonów z powodu raka jelita grubego wśród osób w wieku poniżej 55 lat wzrastała o 1% rocznie w latach 2008–2017.

Jednak tendencja ta uległa odwróceniu w połowie lat 80. XX w., kiedy wskaźniki spadły u dorosłych w wieku 55 lat i starszych, przy jednoczesnym wzroście o 2,4% rocznie u dorosłych w wieku 20–29 lat i o 1% rocznie u dorosłych w wieku 30–39 lat. znaleziono badanie.

Częstość występowania raka odbytnicy była jeszcze bardziej ekstremalną wersją tego trendu.

„Jeśli urodziłeś się w 1990 r. lub później, ryzyko zachorowania na raka okrężnicy było dwa razy większe i czterokrotnie większe w przypadku osób urodzonych przed 1990 r.” – powiedział Michael Sapienza, dyrektor generalny Colorectal Cancer Alliance. „To niestety staje się coraz większą epidemią”.

Sapienza, której matka zmarła na raka okrężnicy w wieku 56 lat, stwierdziła, że ​​onkolodzy coraz częściej diagnozują raka jelita grubego na późnym etapie, często mylonego z innymi chorobami.

„Dzieje się tak: młodzi ludzie zgłaszają się do lekarza z objawami i zwykle potrzeba im wizyty u trzech lub czterech lekarzy, dopóki nie postawią diagnozy” – powiedział. „Zwłaszcza teraz, w świecie telemedycyny, ludzie będą bać się zalecić kolonoskopię. Jeśli masz krwawienie z odbytu, nocne poty, skurcze – zwłaszcza ciemną krew – naprawdę podkreśl to u swojego lekarza”.

Najlepsze cytaty Chadwicka Bosemana: „Czarna Pantera”, James Brown i nie tylko

Zapolowy Baltimore Orioles, Trey Mancini, zdiagnozowano w marcu, kilka dni przed jego 28. urodzinami. Był na wiosennym treningu, kiedy dwa badania krwi wykazały niski poziom żelaza. To, co początkowo myślał, że może być wrzodem żołądka lub celiakią, okazało się rakiem jelita grubego w III stadium. Tydzień później Manci miał usunięty nowotwór złośliwy, a w kwietniu rozpoczął chemioterapię.

Read Aslo  Štát Kalifornia v utorok prekonal celkovo 336 000 prípadov nákazy.

„Jeśli jesteś młody tak jak ja, nie sądzisz, że zachorujesz na raka jelita grubego” – Manci powiedział USA TODAY. W wieku 58 lat u jego ojca zdiagnozowano raka II stopnia. „Byłem zszokowany”.

Onkolodzy nie wiedzą jeszcze, co jest przyczyną rosnącej liczby przypadków wśród młodych ludzi, ale istnieje kilka teorii.

„Naprawdę nie możemy skupić się na jednej przyczynie” – powiedział Azad. „Mogą wystąpić zmiany w diecie, otyłość, rosnąca częstość występowania cukrzycy. Wszystkie te czynniki są również powiązane z rakiem jelita grubego”.

Naukowcy twierdzą, że znanymi czynnikami ryzyka są również wysokie spożycie przetworzonego mięsa i alkoholu, niski poziom aktywności fizycznej i spożycia błonnika, a także palenie papierosów.

„Nie jest zaskakujące, że czas epidemii otyłości pokrywa się ze wzrostem zachorowalności na raka jelita grubego, ponieważ wiele zachowań, które uważa się za czynniki powodujące przyrost masy ciała, takich jak niezdrowa dieta i siedzący tryb życia, niezależnie zwiększa ryzyko raka jelita grubego” – stwierdzili naukowcy w badaniu z 2017 roku.

Dotyczy to nieproporcjonalnie czarnych Amerykanów

Ogólnie rzecz biorąc, rak jelita grubego w nieproporcjonalnym stopniu dotyka czarnoskórych Amerykanów. Częstość występowania nowotworów jest o około 20% wyższa u czarnych mężczyzn i kobiet w porównaniu z ich odpowiednikami rasy kaukaskiej, a ryzyko śmierci z powodu raka jelita grubego u pacjentów rasy czarnej jest o około 40% większe, twierdzi Rebecca Siegel, epidemiolog ds. nowotworów i dyrektor naukowy ds. badań nadzoru w American Towarzystwo Raka.

„Uderzająca jest różnica w śmiertelności” – powiedział Siegel. „To także słoń w sali systemowego rasizmu, który trwa od dziesięcioleci i dotyka wszystkich członków społeczności Czarnych, niezależnie od ich statusu majątkowego”.

Siegel stwierdził, że wśród młodych ludzi różnica we wskaźniku zachorowań między czarnymi i białymi Amerykanami zmniejsza się. Powiedziała, że ​​biali Amerykanie poniżej 50. roku życia odpowiadają za dużą część wzrostu liczby przypadków w młodszej grupie wiekowej.

Stronniczość medyczna: od tabletek przeciwbólowych po Covid-19, dyskryminacja rasowa w służbie zdrowia zaostrza się

Rak jelita grubego: Trey Mancini z Baltimore Orioles prawdopodobnie opuści sezon 2020 z powodu chemioterapii

Kiedy należy wykonać kolonoskopię?

Aby zwalczyć rosnącą częstość występowania raka jelita grubego wśród młodych ludzi, badacze sugerują edukowanie klinicystów i społeczeństwa na temat objawów i badań przesiewowych oraz poszerzanie dostępu do opieki zdrowotnej dla młodych ludzi, którzy mają mniejsze szanse na dostęp do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i częściej deklarują upadłości z powodu leczenia raka, powiedział Siegel.

Naukowcy sugerują także opracowanie nowych strategii mających na celu ograniczenie epidemii otyłości i skierowanie Amerykanów w stronę zdrowszego odżywiania i bardziej aktywnego stylu życia.

Eksperci twierdzą, że ważne jest również, aby położyć kres piętnu wokół raka jelita grubego.

„Bardzo częstym objawem jest krwawienie w stolcu, które jest krępujące. Młodzi ludzie nie są przyzwyczajeni do rozmawiania o tych objawach z przyjaciółmi” – powiedział Siegel.

Zmniejszanie piętna i zwiększanie świadomości zarówno na temat objawów, jak i rosnącego ryzyka u młodych ludzi bezpośrednio przekłada się na ratowanie życia – dodała.

Read Aslo  FedEx anunță îmbunătățiri, lucrătorii contestă execuția

„Niektórym osobom rozmowa na temat wypróżnień okrężnicy i jelit może być trudna, ale jest to trzeci pod względem częstości występowania nowotwór i musimy o tym więcej rozmawiać” – stwierdziła Manci.

W 2018 roku American Cancer Society zaktualizowało swoje wytyczne, zalecając, aby osoby o średnim ryzyku zachorowania na raka jelita grubego rozpoczynały regularne badania przesiewowe w wieku 45 lat lub w wieku 40 lat w przypadku osób, u których w rodzinie lub w rodzinie występował rak jelita grubego, nieswoiste zapalenie jelit i nie tylko. .

„Wszystkim zawsze mówiono, że kolonoskopii nie trzeba wykonywać przed ukończeniem 50. roku życia, a zdecydowanie tak nie jest” – stwierdziła Manci. „Z perspektywy czasu żałuję, że nie zostałem przebadany w wieku mniej więcej 25 lat”.

Azad powiedział, że więcej grup planuje zrewidować swoje wytyczne w ciągu najbliższego roku lub dwóch.

„Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy zaczęli widzieć wcześniejsze pokazy także w innych komisjach ds. wytycznych” – powiedział Azad. „To nowotwór, który można łatwo wyleczyć i któremu można w pełni zapobiec, jeśli ludzie poddadzą się badaniom przesiewowym”.

Ludzie „boją się chodzić do lekarzy”: z badania wynika, że ​​jedna trzecia Amerykanów nie przychodzi na badania przesiewowe w kierunku raka

Lekarze mogą zacząć zalecać swoim pacjentom rozpoczęcie badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego w młodszym wieku.

Amerykańska grupa zadaniowa ds. usług prewencyjnych, panel ochotniczy składający się z krajowych ekspertów w dziedzinie medycyny prewencyjnej, wydała oświadczenie, w którym zaleca rozpoczęcie badań przesiewowych w wieku 45 lat, a nie 50, jak stwierdzono w poprzednich wytycznych.

„Mamy nadzieję, że to zalecenie dotyczące badań przesiewowych osób w wieku od 45 do 74 lat pod kątem raka jelita grubego zachęci do częstszych badań przesiewowych i zmniejszy ryzyko śmierci z powodu tej choroby” – powiedział przewodniczący grupy zadaniowej dr Alex Krist, profesor medycyny rodzinnej i zdrowia populacji w Virginia Commonwealth Uniwersytet.

Około dwa lata temu American Cancer Society zaleciło wcześniejsze badania przesiewowe w oparciu o symulacje komputerowe; jednak eksperci twierdzą, że wkład USPSTF ma duże znaczenie.

Doktor John Kisiel, gastroenterolog i profesor nadzwyczajny medycyny w Mayo Clinic, powiedział, że większość ubezpieczycieli zdrowotnych zatrudnianych przez pracodawców oraz Centrum Usług Medicaid i Medicare opiera swoje ubezpieczenie na tych zaleceniach.

Ubezpieczyciele ci nie pokrywają badań przesiewowych przed 50. rokiem życia w przypadku pacjentów bez objawów i wywiadu rodzinnego, ale Kisiel spodziewa się, że wkrótce to się zmieni.

„Ostatecznie będą musieli” – powiedział. „Są pacjenci, którzy są bardzo zainteresowani poddaniem się badaniom przesiewowym. Mam 46 lat i chciałbym się poddać badaniom przesiewowym”.

Choć liczba zgonów z powodu raka okrężnicy i odbytnicy spada od kilkudziesięciu lat dzięki udoskonalonym badaniom przesiewowym i metodom leczenia, według badaczy w ostatnich latach liczba zgonów wśród młodych ludzi nieznacznie wzrosła.

Contents

JKStudentnews

JK Studnt News Is of the best news portal in Jammu and Kashmir Latest Updates Breaking News, Politics, Public Issue, Results, Datesheet,Notification,Etc

Previous Story

Due membri della Camera repubblicana dell’Arizona hanno contribuito a far fallire l’abrogazione dell’"Obamacare".

Next Story

Latest from healthblog