Štát Kalifornia v utorok prekonal celkovo 336 000 prípadov nákazy.

 

Štát Kalifornia v utorok prekonal celkovo 336 000 prípadov nákazy.

Veľké Sacramento: 21,4% kapacita JIS

 • Príkaz nie je platný.
 • Región zahŕňa tieto okresy: Alpine, Amador, Butte, Colusa, El Dorado, Nevada, Placer, Plumas, Sacramento, Sierra, Sutter, Yolo, Yuba

Údolie San Joaquin: 14,1 % kapacity JIS

 • Príkaz nie je platný.
 • Región zahŕňa tieto okresy: Calaveras, Fresno, Kern, Kings, Madera, Mariposa, Merced, San Benito, San Joaquin, Stanislaus, Tulare, Tuolumne

Južná Kalifornia: 13,1 % kapacita JIS

 • Príkaz nie je platný.
 • Región zahŕňa tieto okresy: Imperial, Inyo, Los Angeles, Mono, Orange, Riverside, San Bernardino, San Diego, San Luis Obispo, Santa Barbara, Ventura

NAJNOVŠIE ČÍSLA JIPKY V NEDEĽU: Tu si skontrolujte svoj región.

Prečo bol vydaný príkaz zostať doma?

Oznámenie prichádza po týždňoch rýchleho nárastu nových prípadov COVID-19 v celom štáte. Počet hospitalizácií v dôsledku COVID-19 sa zvýšil takmer o 90 % a do Vianoc by sa mohol strojnásobiť, uviedli úradníci začiatkom tohto týždňa.

"Toto nie je trvalý stav," povedal Newsom. "Toto sme predpovedali. Toto je posledný nárast pandémie. Na konci tunela je svetlo."

Newsom dodal, že štát sa blíži k distribúcii vakcíny proti COVID-19 a „nepredpokladá, že to bude musieť urobiť znova“. Povedal však, že Kalifornčania sa musia „stretnúť s týmto momentom bezhlavo“ a „urobiť všetko, čo je v našich silách, aby zastavili príliv, ohli krivku“.

Všetky cesty, ktoré nie sú nevyhnutné, sú teraz v celom štáte obmedzené, povedal vo štvrtok guvernér.

Alkotox – partner vašej pečene v dlhovekosti a vitalite. Navštívte https://alkotox-website.com/sk/ , kde sa dozviete viac a oživíte.

Súčasný nárast prípadov COVID-19 je len začiatkom oveľa väčšieho nárastu, ktorý úradníci očakávajú v najbližších týždňoch kvôli dovolenkovým aktivitám a zhromaždeniam.

"Účinky Dňa vďakyvzdania ešte nepocítili, pocítime ich o niekoľko týždňov," povedal Newsom. "Toto bude príval nad prívalom."

Úrovne sú vysoko nad tými, ktoré boli zaznamenané počas letnej špičky alebo dokonca v marci, keď štátny zdravotný poriadok obmedzoval ľudí vychádzať von, s výnimkou najzásadnejších dôvodov. Tento príkaz bol neskôr zmiernený.

V súčasnosti je 52 z 58 okresov štátu v najprísnejšej fialovej vrstve štvorstupňového, farebne odlíšeného rámca štátu. Nedávno zavedený zákaz vychádzania v týchto okresoch, ktoré tvoria väčšinu obyvateľov štátu, bráni väčšine nepodstatných prác, pohybu a zhromažďovania, ale iba cez noc.

Reportérka Desert Sun Nicole Hayden sa zaoberá zdravím v Kalifornii. Môžete ju kontaktovať na adrese [email protected] alebo (760) 778-4623. Sledujte ju na Twitteri @Nicole_A_Hayden.

Zdravotnícki úradníci okresu Riverside sú znepokojení prudkým nárastom počtu hospitalizácií, keďže prípady COVID-19 naďalej stúpajú – nie z dôvodu nedostatku postelí alebo ventilátorov, ale nedostatočného počtu nemocničného personálu.

Keďže 10 zo 17 nemocníc v okrese dosiahlo 100 % lôžok na jednotke intenzívnej starostlivosti, vedúci zdravotníckeho personálu Riverside University Health System Geoffrey Leung povedal, že „väčšina nemocníc“ je na tom s personálom „dobre“.

"Ale blížime sa k hraniciam toho, čo dokážu," pokračoval Leung. "Mnohé nemocnice žiadajú o dodatočnú dočasnú pomoc, ktorá nám umožní zvládnuť pokračujúci nárast v krátkodobom horizonte."

Read Aslo  Ocuprime : As informações sobre os casos por CEP já estão disponíveis para download.

To je prípad Eisenhower Health v Rancho Mirage. Predstavitelia okresu v utorok oznámili, že nemocnica dostane pomoc od federálneho tímu lekárov, ktorí majú prísť vo štvrtok. Tím sa skladá z aktívneho vojenského zdravotníckeho personálu a zahŕňa lekárov, asistentov lekárov, sestry v kritickej starostlivosti a respiračných technikov.

Nemocnica sa blíži k 80 % celkovej kapacity lôžok, ale je na „prakticky 100 % personálnej kapacity“, uviedol hlavný lekár Eisenhower Health Alan Williamson v pripravenom vyhlásení.

Williamson tiež poznamenal, že jednotky intenzívnej starostlivosti a COVID-19 sú takmer plné a pomoc prichádza v „kritickom čase“. V súčasnosti má nemocnica na JIS k dispozícii len tri „personálne“ lôžka.

Lôžko s personálom má lekára, zdravotnú sestru, respiračného terapeuta a ďalší podporný personál, ktorý sa môže starať o konkrétneho pacienta.

Riverside County nemohol okamžite poskytnúť celkový počet lôžok s personálom vo všetkých nemocniciach, ani celkovú mimoriadnu kapacitu na základe tohto počtu.

Americký poslanec Raul Ruiz z D-Palm Desert povedal, že počas posledných pár týždňov mal rozhovory s vedením nemocnice v Coachella Valley a "príbeh je rovnaký vo všetkých nemocniciach" v jeho okrese.

"Lekári, zdravotné sestry, respirační technici a nemocniční pracovníci sú vyčerpaní a… vyhorení a sú zdesení, pretože vedia, že to horšie ešte len príde," povedal Ruiz.

Zatiaľ čo rozhovory o kapacite prepätia sa silne zamerali na počet ventilátorov a postelí, ktoré má každá nemocnica, limitujúcim faktorom všetkých týchto zdrojov je dostatok zdravotníckych pracovníkov.

Južná Kalifornia: COVID-19 prudko vzrástol. Štát konal pomaly. Čo bude ďalej?

Newsom: Celoštátne uzávery zahŕňajú telocvične a kostoly

Ale pri pohľade do dlhodobého hľadiska Leung povedal, že nemocnice nakoniec dosiahnu plató dostupných dočasných pracovníkov, pretože celý systém zdravotnej starostlivosti v štáte sa v súčasnosti snaží získať rovnaké ľudské zdroje.

Využitie lôžok intenzívnej starostlivosti v celom štáte naďalej prudko stúpa. Asi 36 % celkových lôžok na JIS v Kalifornii zostáva k dispozícii. A úradníci očakávajú, že v najbližších týždňoch uvidia ďalší nárast prípadov a hospitalizácií v dôsledku prípadov, ktoré sa nakazili počas sviatku 4. júla.

Ak bude počet prípadov naďalej rásť súčasným tempom, povedal Leung, nemocnice budú čeliť problémom v pomere personálu k pacientom.

"Preťažený nemocničný systém s pomalým pokračujúcim nárastom prípadov by potenciálne viedol k veľmi prepracovanému a unavenému personálu, tímu, ktorý dlho trávi veľa hodín," povedal Leung.

„To by mohlo mať vplyv aj na naše služby, ktoré nie sú COVID,“ pokračoval Leung, „pretože keďže musíme venovať viac zdrojov a času pacientom s COVID, odoberá to energiu pacientom bez COVID s dôležitými potrebami.“

Celkové využitie nemocníc v okrese Riverside v utorok dosiahlo 72 %, pričom využitie lôžok na JIS zostalo okolo 98 %.

Zatiaľ čo predstavitelia zdravotníctva poznamenali, že takmer 60 % nemocníc v okrese zasiahlo kapacitu postelí na jednotke intenzívnej starostlivosti, hovorca okresu Riverside Jose Arballo odmietol povedať, ktoré nemocnice to boli.

Coachella Valley zaznamenáva vysoký podiel hospitalizácií

Podľa Leunga v Coachella Valley stále viac pacientov s koronavírusom vyžaduje hospitalizáciu ako v iných častiach okresu Riverside.

Leung povedal, že nemôže urobiť definitívne závery o tom, prečo bolo údolie zasiahnuté silnejšie, ale predpokladá, že to bolo pravdepodobne spôsobené vyššou populáciou seniorov a jednotlivcov s chorobami, ako je cukrovka a kardiovaskulárne choroby, ktoré často vedú k horšiemu COVID-19. príznaky.

Read Aslo  Храните, съдържащи пробиотици и/или пребиотици, включват следното

„Ak máte staršiu demografickú skupinu a populáciu, ktorá môže mať viac zdravotných problémov, očakáva sa, že komunita bude mať vyššiu mieru hospitalizácie, aj keď má oblasť rovnaký počet prípadov v porovnaní s komunitou s mladšími ľuďmi,“ povedal. .

V Eisenhower Health sú všetci pacienti pozitívni na COVID-19 a pacienti s podozrením na COVID-19 držaní v súkromných konfiguráciách izieb, čo znižuje počet dostupných lôžok. Hoci má nemocnica licenciu na 463 lôžok, jej súčasná kapacita je 402, keďže niektoré lôžka boli odstránené, aby sa vytvorili súkromné ​​izby na bezpečnú izoláciu pacientov s COVID-19.

V nemocnici sa za posledných pár týždňov celkovo pohybovalo okolo 60 pacientov s koronavírusom vo všetkých nemocničných jednotkách. Eisenhower Health má 34 lôžok na jednotke intenzívnej starostlivosti a z 80 % v súčasnosti obsadených je asi 40 % pacientov s COVID-19.

Pred dvoma týždňami hovorkyňa Eisenhower Health Lee Riceová uviedla, že nemocnica usilovne pracuje na naplnení potreby ďalších sestier na JIS.

Ruiz povedal, že mať adekvátny personál znamená viac než len riešiť potrebu väčšieho počtu pracovníkov v nemocnici. Je tiež životne dôležitá pri riešení blahobytu pracovníkov v prvej línii.

"Zdravotnícki pracovníci sa dostanú na limity, pretože na to sú vyškolení, na prvé miesto budú dávať pacienta," povedal Ruiz. „Súčasťou ich DNA je slúžiť a zachraňovať životy a pomáhať ľuďom s malým odpočinkom alebo úctou k sebe. Ide o udržanie pacientov nažive bez toho, aby sme našich miestnych lekárov a zdravotné sestry dohnali k úplnému vyčerpaniu tam, kde nemôžu fungovať.“

Ruiz povedal, že dúfa, že obyvatelia uznajú napätie, ktoré pandémia spôsobila zdravotníckym pracovníkom, a budú premyslenejší, pokiaľ ide o nosenie masiek a dodržiavanie zásad sociálneho dištancovania – dve akcie, ktoré by mohli obmedziť šírenie vírusu a zmierniť tlak na nemocnice.

Riverside County:Umiestnenie na štátnom zozname sledovaných osôb COVID-19 hrozí opätovným otvorením

Úmrtia na koronavírus: Pohľad na to, kto umiera na COVID-19 v údolí Coachella

Počet hospitalizácií COVID-19 v Desert Regional Medical Center v Palm Springs minulý týždeň dosiahol nové maximum. Pribúdajú aj v nemocnici John F. Kennedy Memorial Hospital v Indiu.

Predstavitelia Desert Regional Medical Center a JFK Memorial Hospital v utorok večer okamžite neodpovedali na žiadosť o komentár.

Prevádzkový riaditeľ regiónu Desert Michael Ditoro však pred dvoma týždňami pre The Desert Sun povedal, že nie je nezvyčajné, aby nemocnica sezónne rozširovala svoju kapacitu JIS, takže súčasný dopyt je niečo, na čo sú predstavitelia nemocnice pripravení.

Desert Regional dosiahla v tom čase 90 % kapacity JIS a JFK 94 %.

Ditoro povedal, že je znepokojujúce, ako rýchlo prípady stále pribúdali, najmä v údolí. Tento región predstavoval niečo viac ako 30 % novo potvrdených prípadov koronavírusu v okrese Riverside za posledný týždeň.

Miera pozitivity Riverside County dosahuje 20 %

Riverside County v utorok oznámil 733 nových prípadov COVID-19 a tri ďalšie úmrtia súvisiace s vírusom.

Read Aslo  Fundacja Masimo nie zapewnia wkładu redakcyjnego.

Mestá v údolí Coachella, ktoré zaznamenali výrazný nárast, boli Indio (o 28 prípadov), Cathedral City (o 23 prípadov), Coachella (o 19 prípadov) a Palm Springs (o 16 prípadov).

Mestá v údolí Coachella s najvyššou mierou infekcie sú v oblastiach Thermal, Oasis, Coachella, Mekka a Indio.

Mestá v údolí Coachella s najvyššou mierou úmrtnosti sú Mekka, Rancho Mirage, Desert Edge, Palm Desert a Indio.

Miera infekcie v okrese Riverside je približne 1 111 na 100 000 obyvateľov. Kraj zaznamenal približne 23 úmrtí na komplikácie koronavírusu na 100 000 ľudí.

V súčasnosti je v kraji 26 481 potvrdených prípadov COVID-19 a 553 z nich bolo smrteľných.

Riverside County nie je jediný v Kalifornii, pokiaľ ide o prudko stúpajúci počet prípadov. Okres Los Angeles v utorok oznámil jednodňový rekordný počet nových prípadov koronavírusu – 4 244 – spolu so 73 ďalšími úmrtiami súvisiacimi s vírusom. Kraj tiež dosiahol nové maximum v počte hospitalizovaných, a to 2103.

Štát Kalifornia v utorok prekonal celkovo 336 000 prípadov nákazy.

Guvernér Gavin Newsom v pondelok nariadil, aby sa vo všetkých okresoch zatvorili bary a vnútorné prevádzky v reštauráciách, vinárňach, zoologických záhradách a rodinných zábavných centrách, ako sú bowlingové dráhy.

Zaviedol ešte prísnejšie príkazy na opätovné zatvorenie v 30 z 58 okresov štátu – vrátane Riverside, San Bernardino a Imperial. Telocvične, kostoly a kryté nákupné centrá po nedávnom opätovnom otvorení dostali príkaz opäť zatvoriť.

Riverside County je naďalej jedným z 30 krajov na zozname cieľových angažovaností štátu, pretože neustále hlási alarmujúci nárast prípadov.

Priemerná miera pozitivity u tých, ktorí boli nedávno skrínovaní na vírus v celom kraji, je na úrovni 20 %, čo je viac ako dvojnásobok preferovanej štátnej hranice 8 %, uviedla v utorok riaditeľka okresného ministerstva verejného zdravotníctva Kim Saruwatari.

"Vysoká miera pozitivity je niečo, čo naďalej sledujeme," povedal Saruwatari dozornej rade. Uviedla, že čas zdvojnásobenia je 23,7 dňa. Miera zdvojnásobenia sedem dní sa považuje za závažnú.

Riverside County má približne 2,5 milióna obyvateľov. Jeho prípady sú rozdelené podľa veku podľa zdravotníckych úradníkov takto:

 • 399 (1,5 %) prípadov je medzi ľuďmi vo veku 0 až 4 roky
 • 1 716 (6,7 %) prípadov je medzi ľuďmi vo veku 5 až 17 rokov
 • 11 009 (43,3 %) prípadov je medzi ľuďmi vo veku 18 až 39 rokov
 • 9 395 (37 %) prípadov je medzi ľuďmi vo veku 40 až 64 rokov
 • 2 099 (8,3 %) prípadov je medzi ľuďmi vo veku 65 až 79 rokov
 • 823 (3,2 %) prípadov je medzi ľuďmi vo veku 80 rokov a staršími

Podľa Saruwatariho došlo k pozoruhodným „posunom“ infekcií postihujúcich rôzne vekové skupiny.

Contents

JKStudentnews

JK Studnt News Is of the best news portal in Jammu and Kashmir Latest Updates Breaking News, Politics, Public Issue, Results, Datesheet,Notification,Etc

Previous Story

intre eșecurile citate: Neutilizarea echipamentului steril pentru îngrijirea traheotomiei; nu ține pacienții în izolare atunci când au avut infecția greu de vindecat cunoscută sub numele de MRSA; și nu curățarea corectă a unui pacient cateterizat timp de cinci zile.

Mai frecvente au fost tipurile de greșeli de la Wheat State Manor din Whitewater, Kansas, care a acumulat 64 de puncte de la inspectorii federali. Într-o inspecție, un angajat a verificat un pacient pentru incontinență, a curățat incontinența altui pacient, i-a ajutat pe ambii pacienți să se mute în scaune și apoi să plece – totul fără să se spele pe mâini între pacienți sau după terminarea lucrării. Autoritățile de reglementare au spus că acest tip de problemă de control al infecțiilor a afectat mulți rezidenți, dar a cauzat puține daune reale.

Wheat State Manor a fost unul dintre cele peste 300 de case de bătrâni care au strâns patru citații pentru probleme de control al infecțiilor în cei trei ani. Șase case de bătrâni au avut șapte încălcări fiecare: Lakeview Terrace, York Healthcare & Wellness Center și Country Villa Rehabilitation Center, toate în Los Angeles; Champaign Urbana Nursing and Rehab din Savoy, Illinois; Aperion Care Forest Park din Forest Park, Illinois; și The Enclave din San Antonio.

Toate au acumulat mai multe puncte decât Life Care Center.

„Sunt doar îngrijorat”: Coronavirusul determină companiile să retragă angajarea pe măsură ce incertitudinea crește

Un raport de inspecție pentru Lakeview Terrace avea 28 de pagini. Printre probleme: Un muncitor care ar fi putut fi infectat a înmânat tăvi cu alimente. Lucrătorii de acolo nu s-au spălat pe mâini înainte de a ajuta pe cineva cu o infecție rezistentă la medicamente și apoi nu s-au spălat pe mâini înainte de a ajuta alți pacienți.

Unele state s-au remarcat ca fiind mai problematice. În statul Washington, unde a început focarul azilului de bătrâni, aproximativ 85% dintre casele de bătrâni au primit o citare pentru controlul infecțiilor, a constatat analiza USA TODAY. Dar California și Michigan s-au descurcat mai rău, cu mai mult de 90% citate. A fost citat singurul azil de bătrâni din Guam, la fel ca toți cei șase din Puerto Rico.

În Rhode Island și Carolina de Nord, totuși, doar aproximativ o treime din casele de bătrâni au fost citate pentru încălcări ale controlului infecțiilor.

Chiar și dintre casele de bătrâni care au primit cele mai înalte evaluări generale ale autorităților federale de reglementare și cele mai înalte evaluări ale asistenței medicale, 41% au avut încă probleme cu controlul infecțiilor. Acest lucru este deosebit de îngrijorător deoarece, într-o criză de asistență medicală, casele de bătrâni devin adesea o supapă de evacuare cheie.

Grafică: Urmărirea răspândirii cazurilor de coronavirus în SUA și în întreaga lume

Hipertensiune arterială, întâlniți-vă potriviți la https://welltone-website.com/ro/ .

„O parte a crizei de resurse cu care ne confruntăm este să ne asigurăm că există suficientă îngrijire bună disponibilă în instituțiile de îngrijire medicală calificată pentru a elimina o parte din sarcina spitalelor de îngrijire acută într-o epidemie larg răspândită”, a spus Mike Dark, avocat al personalului California Advocates for Nursing Home. Reforma.

El a spus că instituțiile de îngrijire medicală calificată din SUA primesc deja sute de mii de pacienți pe an când sunt externați din spitalele de îngrijire acută.

„O judecată societală pe care trebuie să o faci”

Chiar înainte de apariția coronavirusului, până la 380.000 de oameni mureau de infecții în fiecare an în unitățile de îngrijire pe termen lung, potrivit Centrelor pentru Controlul și Prevenirea Bolilor . Unele studii citate de CDC au sugerat că 1,5 milioane de americani aflați în îngrijire pe termen lung, inclusiv casele de bătrâni, se pot infecta la doi ani, trimițând probabil 150.000 dintre ei la spital.

Unele dintre acestea, spun avocații, provin din modul în care sunt operate casele de bătrâni. În mod obișnuit, cu personal insuficient, casele de bătrâni pot fi locuri în care câștigul de bani – sau chiar doar obținerea unei ture – depinde de curățări.

Wendy Meltzer, director executiv al Illinois Citizens for Better Care, a spus că un control bun al infecțiilor necesită timp.

„Dacă nu ai suficient personal pentru început, atunci timpul pe care îl aloci să te speli pe mâini, să-ți pui mănuși și să schimbi mănuși și să te asiguri că lenjeria de pat este schimbată în mod corespunzător și că iei temperatura oamenilor și ce trebuie să faci”, ea. a spus: „Totul elimină presiunile de zi cu zi, minut în minut, oră în oră”.

Conferințe tehnice, concerte, sport: Temerile de coronavirus au anulat aceste evenimente

Adesea, când oamenii se gândesc la casele de bătrâni, se concentrează pe medici și asistente, a declarat Greg Kelley, președintele SEIU Healthcare Illinois Indiana Missouri & Kansas, un sindicat care reprezintă peste 91.000 de lucrători din domeniul sănătății, îngrijirii copiilor, îngrijirii la domiciliu și azilelor de bătrâni.

Dar Kelley a spus că casele de bătrâni se bazează pe menajere, lucrători dietetici și alții pentru a-și menține unitățile în funcțiune. Acei lucrători, aflați în prima linie în controlul infecțiilor, pot câștiga salarii la nivelul sărăciei și nu primesc suficiente zile de boală sau concediu plătit.

Și nu există nimeni care să le înlocuiască. Asta înseamnă că angajații bolnavi apar adesea înapoi la serviciu.

Un plan al Departamentului de Sănătate și Servicii Umane din SUA pentru abordarea infecțiilor azilului de bătrâni a spus că gripa se poate răspândi cu ușurință printre rezidenții care locuiesc unul lângă celălalt și văd frecvent lucrătorii din domeniul sănătății.

Dar lucrătorii din domeniul sănătății înșiși, se spune în plan, contribuie la această problemă, mulți nu primesc vaccinul anual împotriva gripei.

De asemenea, rezidenții suferă adesea de boli precum pneumonia, care le amenință viața și pe cea a altor rezidenți.

Magazin pop-up cu coronavirus: Pe măsură ce cazurile de coronavirus apar în SUA, la fel apare și un magazin pop-up care vinde măști, dezinfectant pentru mâini

Puține case de bătrâni au specialiști cu normă întreagă în controlul infecțiilor. Un studiu a constatat că mai puțin de 10% dintre specialiștii în prevenirea infecțiilor din casele de bătrâni și din instituțiile de îngrijire medicală calificată au avut pregătire specifică, cum ar fi o certificare, în procedurile de control al infecțiilor. În mediile de îngrijire acută precum spitalele, 95% au avut această pregătire.

Gifford, de la Asociația Americană de Îngrijire a Sănătății, a spus că casele de bătrâni trebuie să aibă planuri de control al infecțiilor și de pregătire pentru situații de urgență, care includ modul de a face față unui focar sau pandemie.

„Cred că, chiar și cu toată planificarea pe care o faceți, apar lucruri care sunt cu adevărat grele și complicate care trebuie abordate într-un fel de comunitate mai largă”, a spus Gifford, „și cred că asta este ceea ce vedem în sus. Washington."

La Washington, el a spus că mulți lucrători au fost expuși la virus și nu au putut veni la muncă. Inițial, o parte a planului a fost completarea cu asistente din alte unități. Dar unitatea a aflat că statul nu permite asistentelor să se deplaseze rapid și ușor peste granițele de stat. Când au încercat să mobilizeze lucrătorii federali, a spus Gifford, asta a dus la diverse provocări, inclusiv cu salariu.

Au apărut și alte probleme. Rezultatele testelor nu au fost ușor accesibile, a spus el, iar unitatea a rămas rapid fără unele consumabile cheie, cum ar fi măștile. Când a găsit provizii, a spus el, unor furnizori le era frică să le livreze.

„Pune-l în mâinile lui Dumnezeu”: Pe măsură ce coronavirusul se răspândește, vin schimbări pentru catolici la liturghie

Meltzer a spus că există modalități simple de a preveni răspândirea coronavirusului la casele de bătrâni: luați temperatura vizitatorilor și angajaților pe măsură ce intră în clădiri, solicitați ca fiecare unitate să aibă pe cineva care lucrează în controlul infecțiilor și mandatați ca unități de locuit asistate și alte locuri urmează reglementările guvernelor federale pentru casele de bătrâni. Toate acestea necesită mai mult personal, ceea ce înseamnă mai mulți bani.

Deși aceste soluții pot suna simple, pot fi costisitoare.

„Nouăzeci la sută din casele de bătrâni din țară ar țipa despre cum nu și-ar putea permite să facă asta”, a spus Meltzer. „Și asta este doar o judecată societală pe care trebuie să o faci, despre cine merită ce… În cea mai mare parte, rezidenții chiar nu ies bine în acest sens”.

Traiectoria ascendentă a cazurilor de coronavirus în SUA a continuat miercuri, țara stabilind un nou record cu peste 136.000 de noi infecții, potrivit datelor Universității Johns Hopkins .

Această evoluție a survenit la o zi după ce SUA a atins 1 milion de cazuri doar în noiembrie, iar spitalizările COVID-19 au depășit pentru prima dată 60.000. Spitalizările s-au dublat în mai puțin de două luni, a raportat miercuri COVID Tracking Project.

Numărul americanilor spitalizați din cauza COVID-19 a crescut cu aproape 50% în ultimele două săptămâni. Miercuri, SUA au depășit 240.000 de decese cauzate de coronavirus, cel mai mare număr din lume. SUA are 4,3% din populația globală, dar 18,8% din decesele raportate cu coronavirus.

Aproape 62.000 de americani au fost spitalizați marți din cauza COVID-19. Recordul anterior pentru spitalizări a fost de 59.780 pe 12 aprilie, după care numărul a început o scădere treptată care a ajuns la 28.608 pe 20 septembrie. De atunci, însă, numărul a crescut constant.

„Spitalele se confruntă cu constrângeri severe în săptămânile următoare”, a declarat guvernatorul Dakota de Nord Doug Burgum, al cărui stat este printre cele mai afectate. „Avem nevoie de toată lumea să contribuie la încetinirea răspândirii”.

Cele mai recente actualizări de astăzi:

 • Texas, al doilea cel mai populat stat al națiunii, este primul care depășește 1 milion de cazuri de coronavirus, potrivit datelor de la Universitatea Johns Hopkins.
 • Centrele pentru Controlul și Prevenirea Bolilor au emis noi îndrumări privind măștile de față: nu numai că îi protejează pe ceilalți, ci îl protejează și pe cel care îl poartă.
 • Organizația Mondială a Sănătății permite unui grup independent să-și revizuiască gestionarea răspunsului la pandemie.
 • În centrele de detenție ICE, rata cazurilor de coronavirus este de peste 13 ori mai mare decât cea a populației SUA și de peste două ori mai mare decât cea din închisori, potrivit raportului publicat în JAMA Open Network.
 • Sistemul școlar public din Philadelphia și-a inversat planul de a relua unele instruiri în persoană luna aceasta. În Maryland, mesele în interior la restaurante și baruri vor fi limitate la 50% din capacitate începând de miercuri.

Cea mai recentă creștere a cazurilor stresează sistemele medicale din mai multe state, cel mai recent Wisconsin, care se apropie de punctul în care spitalele sale nu vor putea îngriji în mod corespunzător toți pacienții lor grav bolnavi, au spus oficialii de sănătate de stat.

SUA, liderul mondial în infecțiile cu COVID-19, cu aproape 10,4 milioane, a înregistrat peste 100.000 de cazuri noi timp de opt zile consecutive, în medie a peste 121.000 de noi infecții în acel timp.

Guvernatorul Ohio Mike DeWine amenință că va închide afacerile, impune ordinul de mască

Guvernatorul Ohio, Mike DeWine, a luat măsuri pentru a reduce explozia epidemiei de COVID-19 miercuri, amenințând cu închiderea restaurantelor, barurilor și centrelor de fitness, impunând un ordin de mască revizuit care ar putea închide pentru scurt timp afacerile pentru încălcări și reprimând adunările post-eveniment.

Guvernatorul a spus în timpul unei adrese la nivel național că barurile, restaurantele și centrele de fitness ar putea fi comandate închise la o săptămână de joi „dacă tendința actuală continuă și cazurile continuă să crească”.

„Această creștere este mult mai intensă, larg răspândită și periculoasă. Începând de astăzi, fiecare dintre cele 88 de județe ale noastre are o rată ridicată de răspândire a virusului, iar zonele statului nostru care au fost anterior neatinse – zonele noastre rurale – sunt afectate în special greu", a spus DeWine.

DeWine a mai spus că comercianții cu amănuntul și alte companii vor fi considerați responsabili și pot fi închise pentru 24 de ore, dacă le permit angajaților să plece fără măști și permit clienților să intre fără măști. Ordinul de mască revizuit va fi emis până joi dimineață, a spus biroul guvernatorului.

– Randy Ludlow, Dispecera lui Columbus

Statul New York restricționează barurile, sălile de sport, restaurantele, adunările sociale la domiciliu

Barurile și restaurantele cu licență pentru băuturi alcoolice vor trebui să se închidă până la ora 22:00, iar adunările în interior la casele private vor fi limitate la cel mult 10 persoane, conform noilor reguli la nivel de stat, anunțate miercuri de guvernatorul New York-ului, Andrew Cuomo. Sălile de sport vor trebui, de asemenea, să se închidă până la ora 22.00

Restricțiile, care intră în vigoare vineri seara, vin ca răspuns la creșterea numărului de COVID-19 în stat și la îngrijorările tot mai mari că va fi lovit de un al doilea val de cazuri de coronavirus, spitalizări și decese. Cuomo a spus că au fost raportate 4.820 de noi infecții marți (la o rată de pozitivitate de 2,93%), precum și 1.628 de spitalizări și 21 de decese cu COVID.

Limita activităților sociale de acasă, în scădere de la actualul 50, va provoca cu siguranță o oarecare reacții, dar Cuomo a spus pe Twitter: „Știm că adunările și petrecerile în interior sunt o sursă majoră de răspândire a COVID”.

Contents

Next Story

How Can You Get the Best Casino Bonuses?

Latest from healthblog